13.11.2023Mgr. Horáková Iveta Přečteno: 281x

Žáci v roli učitele

Žáci z 6. A si ve 3. C zkusili, jaké to je být učitelem.

Z kraje listopadu nás navštívili dva žáci z 6. A a to Vítek Tobiška a Christian Espinoza a ujali se vedení hodiny pracovních činností. Jejich motivací bylo zkusit si, jaké to je být v roli učitele. Chlapci se úlohy zhostili s odvahou a náležitým nasazením. Připravili si pro žáky výrobu papírových draků, které pak děti pod jejich vedením tvořily. Chlapci dali dětem šablony a návod jak na to a následně jim dali svobodu ve tvoření a jemně je vedli. Zvláště oceňuji, jakým způsobem se snažili žáky motivovat. Ve třídě byla bujará a veselá atmosféra, ze které bylo znát, že tato forma výuky má úspěch. Třešničkou na dortu bylo to, že toto téma doplnilo projektový den na téma emoce, který se ten den konal a děti drakům ztvárnily výrazy projevující různé pocity. Z hodnocení chlapců vyplynulo, že je jejich role bavila a byla pro ně smysluplná. Dle jejich slov „to bylo fajn a sranda“ jen nečekali, že se budou tolik potýkat s vyrušováním dětí a jak pro ně bude těžké umírňování žáků. Tímto děkuji vyučujícímu panu Kořánovi za umožnění spolupráce. Děkuji také Vítkovi a Christianovi za jejich práci a věřím, že tato aktivita byla přínosná pro všechny zúčastněné strany.

Mgr. Horáková Iveta